Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza serdecznie w dniach 21-22 maja 2018 r. na międzynarodowe warsztaty pt. „Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze jako potencjał rozwoju turystyki pogranicza polsko-słowackiego”, podsumowujące projekt pt. „Miasto dla ludzi - ludzie dla miasta”, realizowany przez Miasto Zakopane i Miasto Poprad.

Warsztaty dostępne są dla wszystkich zainteresowanych i obejmują tematykę związaną z promocją dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, trendami w ruchu turystycznym obszaru pogranicza, zagadnieniami transgranicznego transportu oraz ochroną przyrody. Podczas warsztatów oprócz prelekcji i dyskusji nastąpi prezentacja mobilnej aplikacji, stanowiącej interaktywny przewodnik po atrakcjach miast partnerskich Zakopane i Poprad. Dodatkowo w drugim dniu warsztatów odbędą się występy lokalnych artystów z Polski i Słowacji oraz prezentacje wystawców (m.in. polscy i słowaccy twórcy ludowi i rękodzieła, Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Targu). Spotkanie będzie okazją do międzynarodowego forum wymiany doświadczeń.

Miejscem warsztatów jest Grand Hotel Stamary, ul. Kościuszki 19, 34-500 Zakopane.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają przerwy kawowe i lunch.

Prosimy o zgłoszenia do dnia 17 maja 2018 na adres e-mail konferencja@zakopane.eu.

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie zostało wykonane podczas bliźniaczych warsztatów, które odbyły się w ramach projektu w Popradzie w dniach 19-20 października 2017.

Projekt

Pliki do pobrania