Z udziałem wolontariuszy World Snow Day.

Burmistrz Janusz Majcher z wnuczką Marysią otworzyli Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2014. W ceremonii brali udział wolontariusze World Snow Day, których kolorowe koszulki, flagi i uśmiechnięte twarze zapraszały na Międzynarodowy Dzień Śniegu w niedzielę, 19 stycznia.

Podczas zawodów Pucharu Świata jak zwykle dopisali najlepsi polscy kibice, którzy tłumnie stawili się na skoczni, by dopingować skoczków.

W sobotnich zawodach drużynowych najlepsi okazali się Słoweńcy. Kolejne miejsca na podium zajęli Niemcy i Austriacy. Polacy w składzie: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Jan Ziobro uplasowali się na miejscu czwartym.

W niedzielnym konkursie indywidualnym główną rolę odgrywała kapryśna pogoda. W trudnych warunkach najwięcej szczęścia mieli: Anders Bardal (Norwegia), Peter Prevc (Słowenia) i Richard Freitag (Niemcy). Najlepszy z polaków Maciej Kot był dziesiąty. Dalsze lokaty zajęli Klemens Murańka (13.), Krzysztof Biegun (15.), Kamil Stoch (17.), Piotr Żyła (19.), Jan Ziobro (21.).

Zdjęcia: Janusz Duda, Agata Pacelt